Sınavdan önceki Son Gün

Sınavdan önceki Son Gün

Kamu Personeli Seçme Sınavı, A grubu, B grubu, Eğitim ve Alan hakkında paylaşımlarınızı ve kpss hakkında sormak istediklerinizi buradan paylaşabilirsiniz. Kpss hakkında haber ilan paylaşımları ve iş ilanlarıda bu forumda bulunmaktadır.

Sınavdan önceki Son Gün

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Kas 05, 2014 5:04 pm

Sınava gireceğiniz güne 1 gün kala yapmanız ya da yapmamanız gereken bazı önemli hususlar;

[*]Sınav tarihi yaklaştığında uyku sisteminizi düzenli hale getirmiş olmalısınız, her gün kalktığınız saatte kalkmaya çalışın ve kalkış saatinizi sınav saatinden öncesine göre birkaç gün öncesinden ayarlayın.
[*]Sınavdan bir gün önce ders çalışmayı bırakılmalısınız ve dinlenmeye geçmelisiniz. Pek çoğumuz özellikle üniversite yıllarında vize final zamanlarında ders çalışma işini son günlere, hatta son güne bırakmıştır ancak kpss, lys, lgs, öss ve benzeri sınavlar çok daha geniş bir müfredatı içerdiğinden son günlere bırakılan çalışma size muhtemelen istediğiniz puanı aldırmayacaktır, bu yüzden düzenli bir şekilde, inanarak ve ciddiye alarak en az bir ay mümkünse çok daha öncesinden sınava çalışmaya başlamış olmanız gerekmekte,
[*]Hatırlatıcı olması için bazı konu ve formüllere göz gezdirilebilir
[*]Temiz havada sınavla ilgisi olmayan fakat güzel düşünceler içeren faaliyetlerde bulunabilirsiniz. (Örneğin sınavdan önce son gününüzde Piknik yapabilirsiniz )
[*]Sınavdan önceki son gün ve son günlere girerken ağır ya da sakatlık, yorgunluk çıkartabilecek spor faaliyetlerinden kaçınmalısınız
[*]Yakın çevrenizle sinir bozucu tartışmalardan uzak durun ve aklınızı olabildiğince ferah bırakın
[*]Sınav yaklaşırken ve özellikle son günlerde yediğiniz ve içtiğinize dikkat edin, sağlığı bozucu, mide, bağırsak rahatsızlığı verici yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.
[*]Sınav Giriş ve Kimlik Belgesi ve özel kimlik belgenizi (Nüfus cüzdanınızı) hazırlayınız. Sınava bu belgeler dışında sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebileceğinizi unutmayınız (cep telefonu, bozuk para ve her türlü takı, elektronik eşya ile sınav salonuna girilemesi yasaklanmıştır).
[*]Olabildiğince rahat ortamları tercih ediniz.
[*]Akşamın serinliğinde bir saat kadar yürüyüş yapmanız sizi rahatlatabilir.
[*]Son Akşam yemeğinin hafif olmasına dikkat ediniz.
[*]Sınavdan önceki son günlerde kendinizi alıştırdığınız saatte yatınız. Uyku kaçırıcı ilaç ya da elma, kahve gibi uykunuzu açıcak şeyler tüketmemeye özen gösterin. Yatmadan evvel sınavı başardığınızı ve hedefinize ulaştığınızı hayal edebilirsiniz.
[*]Yatmadan önce son kez sınav için gerekli belgelerinizi kontrol ediniz.

Kpss ve diğer tüm sınavlara girecek adaylara başarılar dileriz. KpssDelisi :idea:
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön Kpss Genel Bilgiler, Haberler, İş İlanları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron