POMEMden mezun polis memurlarının mecburi hizmet ve tazminat

POMEMden mezun polis memurlarının mecburi hizmet ve tazminat

POMEM - PMYO Hazırlık ve paylaşımlarınızı buradan yapabilirsiniz

POMEMden mezun polis memurlarının mecburi hizmet ve tazminat

Mesajgönderen kpssdelisi » Cmt Nis 18, 2015 5:47 pm

POMEMden mezun polis memurlarının mecburi hizmet ve tazminat işlemleri

Soru : POMEM’ den mezun olan polis memurlarının mecburi hizmet ve tazminat ile ilgili iş ve işlemleri nasıl yürütülür?

Cevap : Bu işlemler, 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunun Ek-24’üncü maddesi beşinci fıkrasında yer alan hükümlere göre yürütülmektedir.
Adı geçen kanununun ek-24 maddesi beşinci fıkrasında; “Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanırlar. Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlar a nakil yoluyla atanamazlar. Bu süre zarfında memuriyetten çekilen, çekilmiş sayılan, meslekten veya memuriyetten çıkarma cezası alan ve aslî memurluğa atanamayarak ilişiği kesilenler, kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını tazminat olarak ödemek zorundadırlar.” hükmü yer almaktadır.

Kaynak: http://www.egitim.pol.tr/Sayfalar/POMEMSORUCEVAP.aspx
avatar
kpssdelisi
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
Mesajlar: 78
Kayıt: Pzr Ağu 24, 2014 6:43 pm

Dön POMEM - PMYO Hazırlık

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron