KTÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

KTÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

Akademik, 4b ve kpss a grubu İlanlar Hakkında Gelişmeleri buradan takip edebilir ve bilgi alış-verişini buradan yapabilirsiniz.

KTÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

Mesajgönderen kpssdelisi » Sal Ağu 26, 2014 12:35 pm

KTÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Duyuru:
Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 6 takım halinde vereceklerdir.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik sınavını başardığına ilişkin belge ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.Genel Açıklamalar:
Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

İlgililere duyurulur.


Toplam Açık Kadro: 23

BİRİMİ, BÖLÜMÜ, ANABİLİM DALI, KADRO ÜNVANI, DER. , ADEDİ, AÇIKLAMA
1-Mühendislik Fakültesi, Jeofizik Mühendisliği, Sismoloji, Profesör, 1, 1
2-Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliğ, Elektrik Makineleri, Yrd.Doç. , 1, 1, Elektrik Araçları konusunda çalışmış olmak.
3-Fatih Eğitim Fakültesi, İlköğretim, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Doçent, 1, 1
4-Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri, Kardiyoloji, Doçent, 1, 1
5-Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri, Acil Tıp, Yrd.Doç. , 1, 1
6-Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Yrd.Doç. , 1, 2
7-Edebiyat Fakültesi, Rus Dili ve Edebiyatı, -- , Yrd.Doç. , 1, 1
8-Edebiyat Fakültesi, Tarih, Eskiçağ Tarihi, Yrd.Doç. , 1, 1
9-Edebiyat Fakültesi, Tarih, Yakınçağ Tarihi, Yrd.Doç. , 1, 1
10-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı, Yeni Türk Dili, Yrd.Doç. , 1, 1
11-Fen Fakültesi, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri, Yrd.Doç. ,1 ,1, İstatistik-Bilgisayar Bilimleri lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
12-Fen Fakültesi, Matematik, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi, Yrd.Doç. , 1 , 1, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi alanında doktora yapmış olmak.
13-Fen Fakültesi, Matematik, Geometri, Yrd.Doç. ,1 ,1, Geometri alanında doktora yapmış olmak.
14-İktisadi ve İdari Bilimler Fak. ,Kamu Yönetimi, Siyaset ve Sosyal Bilimler, Yrd.Doç. ,1 ,1 ,Türk Siyasi Hayatı alanında çalışmış olmak.
15-İktisadi ve İdari Bilimler Fak. ,Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Yrd.Doç. ,1 ,1 ,Karşılaştırmalı Siyaset alanında çalışmış olmak.
16-İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri, Din Sosyolojisi, Yrd.Doç. , 1, 1 ,Din-Kalkınma İlişkileri konusunda çalışmış olmak.
17-İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri, Mantık, Yrd.Doç. ,1, 1, Klasik Mantık konusunda çalışmış olmak.
18-İlahiyat Fakültesi, Temel İslam Bilimleri, Kelam, Yrd.Doç. ,1, 1, Kelami açıdan İslamın Kadın Anlayışı konusunda çalışmış olmak.
19-İlahiyat Fakültesi, Temel İslam Bilimleri, Tefsir, Yrd.Doç., 1, 1, Tefsirde Belagat Uygulamaları konusunda çalışmış olmak.
20-Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Yönetimi, Hastane İşletmeciliği, Yrd.Doç., 1, 1, Sağlık İdaresi lisans mezunu ve Hastane Hizmetlerinin Dış Kaynak Kullanımı konusunda çalışmış olmak.
21-Beden Eğitimi ve Spor YO, Rekreasyon, Rekreasyon, Doçent, 1, 1
22-Sürmene Abdullah Kanca MYO, Makine ve Metal Teknolojileri, Makine, Yrd.Doç. , 1, 1 ,Polimer Malzemeler konusunda çalışmış olmak.
avatar
kpssdelisi
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
Mesajlar: 78
Kayıt: Pzr Ağu 24, 2014 6:43 pm

Dön Akademik, 4B ve Kpss A ilanları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron