Kpss B Nedir? B Grubu Kadrolar Nelerdir?

Kpss B Nedir? B Grubu Kadrolar Nelerdir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı, A grubu, B grubu, Eğitim ve Alan hakkında paylaşımlarınızı ve kpss hakkında sormak istediklerinizi buradan paylaşabilirsiniz. Kpss hakkında haber ilan paylaşımları ve iş ilanlarıda bu forumda bulunmaktadır.

Kpss B Nedir? B Grubu Kadrolar Nelerdir?

Mesajgönderen kpssdelisi » Çrş Kas 05, 2014 6:36 pm

Kpss B Nedir?
KPSS A kadroları dışındaki her kadro KPSS B kadrosudur. Yani, Müfettiş, Uzman, Denetmen ve Kontrolör yardımcılığı ile Kaymakam adaylığı kadroları haricindeki her kadro KPSS B kadrosudur.

Bu paralelde, Mühendis, Tekniker, Avukat, Teknisyen, Memur, Psikolog, Mimar, Veteriner benzeri tüm kadrolar KPSS B Grubu kadroları olarak geçmektedir. Buralara atamalar KPSS P3 Puanına (KPSS B Puanı) göre yapılacaktır.

Sadece KPSS B'ye girecek adayların b kadroları için kullanılabilecek puanların alındığı kamu personeli seçme sınavının yalnızca çift yıllarda (2010, 2012, 2014, 2016 gibi) yapıldığını unutmaması gerekmektedir. Kpss B grubunun sınavda sorumlu olduğu derslerse (Genel Yetenek) Matematik, Geometri, Türkçe; (Genel Kültür) Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık olarak sıralanabilir. Genellikle Cumartesi Sabah Oturumu (Tek oturum) olan kpss b grubu toplamda 120 soru ve 120 dakikadır.
avatar
kpssdelisi
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
Mesajlar: 78
Kayıt: Pzr Ağu 24, 2014 6:43 pm

Dön Kpss Genel Bilgiler, Haberler, İş İlanları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron