KPSS A Grubu Branş Testleri

KPSS A Grubu Branş Testleri

Kamu Personeli Seçme Sınavı, A grubu, B grubu, Eğitim ve Alan hakkında paylaşımlarınızı ve kpss hakkında sormak istediklerinizi buradan paylaşabilirsiniz. Kpss hakkında haber ilan paylaşımları ve iş ilanlarıda bu forumda bulunmaktadır.

KPSS A Grubu Branş Testleri

Mesajgönderen kpssdelisi » Sal Ağu 26, 2014 10:41 am

KPSS - A Grubu Adayları Hangi Branş Testlerini Çözmeli ?
KPSS A Grubu Branş Testleri

A grubu adayların KPSS’de hangi testleri çözmesi gerektiği konusu birçok adayın kafasını karıştşımaktadır. Öğretmen adaylarının atanması sadece Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgiliyken, A grubu adayların karşısında 100 civarında kurum bulunmaktadır. Her kurum ise alacağı kişide farklı nitelikler aramaktadır.

Örnek vermek gerekirse, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı; hukukçu, iktisatçı, işletmeci, maliyeci, matematikçi gibi 12 farklı statüde uzman yardımcısı istihdam etmektedir. Bir aday bu kurumda iktisatçı olarak uzman yardımcısı kadrosuna girmek istiyorsa iktisat, işletmeci olarak girmek istiyorsa işletme, istatistikçi olarak girmek istiyorsa bu noktada istatistik testinin puan katsayısı önemlidir. Kurumların ve kadroların çesitliliğinden dolayı A grubu adaylar için çok farklı puan türleri ortaya çıkmaktadır.

Dolayısıyla bir aday, öncelikle hangi kurumda ve hangi statüde çalışmak istediğine karar vermeli, başvuracağı kadronun gerektirdiği puan türünü tespit etmeli ve o puan türünde istenen testleri çözmesi gerektiğini bilerek sınava hazırlanmalıdır. KPSS Puan Türleri hakkında bilgiye forumdaki paylaşımlar dışında ÖSYM’nin yayınlayacağı sınav kılavuzundanda ulaşabilirsiniz.
avatar
kpssdelisi
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
Mesajlar: 78
Kayıt: Pzr Ağu 24, 2014 6:43 pm

Dön Kpss Genel Bilgiler, Haberler, İş İlanları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron