Google Adsense Contributor Nedir, Ne işe Yarar, Bilgiler

Google Adsense Contributor Nedir, Ne işe Yarar, Bilgiler

Yararlı webmaster araçları ve siteleri, Seo, Arama motoru optimizasyonu, html, css, php, wordpress eklentileri, wordpress temaları, wordpress sorunları.

Google Adsense Contributor Nedir, Ne işe Yarar, Bilgiler

Mesajgönderen site_onerileri » Cum Kas 06, 2015 3:59 pm

Google Adsense Contributor Nedir, Ne işe Yarar, Bilgiler
Google Adsense Contributor, adsense yayıncıları ve adsense reklamları yayınlayan sitelerin ziyaretçileri için bağış üzerine kurulu bir reklam sistemidir. "Contributor" kelime manası olarak İştirakçı, katkıda bulunan kimse anlamına gelmektedir.

Ziyaretçiler için Google Adsense Contributor
Contributor Nedir?: Contributor aktif edildiğinde, ziyaret edilen sitede bağışladığınız miktar orantısında daha az reklam görürsünüz ve site sahibine bağışta bulunmuş olarak sitenin geliştirilmesine katkıda bulunmuş olursunuz.

Contributor'e nasıl üye olabilirim? Nasıl Aktif edilir?:
Google contributor olayını aktif etmek için https://contributor.google.com/ adresine girerek talimatları takip edebilirsiniz.

Google adsense contributor nasıl çalışır?
1. adım: Aylık contributor seçimi; yukarıdaki adresten contributor'e üye olup, giriş yaptığınızda iştirakçı olarak katkıda bulunma seçeneklerinden; 2$ 5$ ya da 10$ 'lık seçimi yaparak aylık bu miktarlarda ziyaret ettiğiniz adsense yayıncısı siteleri desteklemiş olursunuz.

2. adım: Web sitelerinde dolaşırken; google reklamı yerine bir teşekkür mesajı görürseniz, bağışınız bu siteye gitmiş demektir.

3. adım: Websitelerini ve interneti oluşturanları desteklemek contributor ile mümkün; Google contributor milyonlarca adsense ve contributor üyesi siteyi, onlarca platform ve farklı browserları içermektedir.

Google Adsense contributor hangi browserlarda çalışır?:
Contributor, bütün modern browserlarda çalışmaktadır.

Neden Websitelerine bağış yapayım ki? Niye Contributor'e üye olayım? Ne gerek var bağış yapmaya?:
İnterneti oluşturan websiteleri yönetici, çalışanı ve programcıları; internette aradığınız bilgiyi kolayca bulmanızı sağlar, size yarayacak içerikleri üretir, güncel bilgiler ve aklınızdaki sorulara cevaplar veren içerikler oluşturur, yararlı ve aradığınız videolar, müziklerden tutunda; her gün kullandığınız programlara kadar pek çok emek verirler. Tüm bunları yaparken websitelerini aktif tutmak için; fiziki/manevi çaba ve emekler dışında; maddi kaynaklar kullanarak donanımsal ve yazılımsal pek çok harcama yaparlar. İnternet üzerindeki pek çok yazılım ve websitesinin ana gelir kaynağı reklamlar ve bağışlardır.

Siz contributor'e üye olup internet sitelerine bağışta bulunduğunuzda, günlük olarak ziyaret ettiğiniz sitelerde contributor aktif ise bu sitelerdeki google adsense reklamlarının bulunduğu alanda bir teşekkürler mesajı görürsünüz, bu mesajı gördüğünüzde bilin ki bağışınızın bir kısmı o siteye gitmiştir. Bu sistemle hergün ziyaret ettiğiniz ve size katkıda bulunan işinizi kolaylaştıran sitelere bağışta bulunmuş olursunuz.

Contributor hangi siteleri kapsar? nerede nasıl çalışır?
Google contributor, dünya üzerindeki adsense yayıncısı milyonlarca site üzerinde çalışmaktadır. Contributor ile bağış yaptığınızda tek bir siteye değil tüm internet genelinde; sizin dolaştığınız sitelere bağış yapmış olursunuz.

Contributor hangi ülkelerde aktiftir? Türkiye'de aktif mi?
Contributor şu an için Amerika Birleşik Devletlerinde aktiftir ancak kısa süre içerisinde Türkiye'de de aktif olabilir.
Contributor'un aktif olmasını istediğiniz bir ülke var ise buradanda önerebilirsiniz;
https://docs.google.com/forms/d/1kabz-u ... A/viewform


Adsense Yayıncıları için Google Adsense Contributor:
Yayıncılar için Contributor nedir?
Üretilen içeriklere ve websitenize, ziyaretçileriniz tarafından bağışta bulunularak farklı bir gelir elde edilecek reklam / bağış yöntemidir. Websiteleri internetin içeriğini oluşturur, ziyaretçilerine en yararlı bilgileri ulaştırmaya çalışır, pek çok emekte bulunurken; fiziki ve manevi efor dışında donanım ve yazılımlara maddi kaynaklarda harcarlar, Contributor aktif edilmiş bir adsense yayıncısı websitesinde, contributor'e bağışta bulunan ziyaretçiler siteye geldiğinde reklam alanlarının belli bir kısmında teşekkür mesajı gözükür, ve o bağıştan belli bir pay o siteye aktarılır, ne kadar çok bağış yapılırsa o kadar reklam alanı gözükmez bunun yerine teşekkür mesajı gözükür...

Contributor'un yararları ve kazancı nedir?
Bu sistemle yukarıda da belirtildiği gibi daha fazla kazanılabilinilir, zaten bağışta bulunmuş bir ziyaretçi siteyi dolaştığında ona teşekkür mesajı gösterildiğinde o bağıştan bir miktar o sitenin adsense yayıncısına aktarılır. Contributor'e üye olmayan ve bağışta bulunmayan ziyaretçiler siteye girdiğinde reklamlar normal bir şekilde gösterilmeye devam eder..
avatar
site_onerileri
Kpss Delisi *
Kpss Delisi *
 
Mesajlar: 7
Kayıt: Pzr Kas 01, 2015 9:09 pm

Dön Webmaster Araçları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron