Dokuma Bölümü Meslek Tanıtımı

Dokuma Bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Dokuma Bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Kas 05, 2014 11:01 pm

Dokuma Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Dokuma Bölümü Meslek Tanıtımı

Dokuma Bölümünün Amacı: Dokuma bölümünün amacı, dokuma endüstrisinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Dokuma Bölümü Ders içeriği: Dokuma bölümünde tekstil mekanizması, teknik resim, genel iplikçilik, dokuma analizi, dokumada iş etüdü, tekstil terbiyesi benzeri dersler okutulur.

Dokuma Bölümü Gereken Nitelikler: Dokuma bölümünde okumak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek yanında, ayrıntıları algılayabilme yeteneğine sahip, kimya ve ekonomi konularına ilgili olması gerekmektedir

Dokuma Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Dokuma Bölümü mezunları ne iş yapar?: Dokuma bölümü mezunlarına "Dokuma Teknikeri" unvanı verilir. Dokuma teknikeri, ipliklerin dokumaya hazırlanması, dokunacak kumaşın tasarlanması, dokuma makinesine uygulanması, dokuma makinelerinin çalıştırılması ve bakımı, dokunmuş kumaşların analizi ile ilgili işleri yapar.

Dokuma Bölümü mezunları Çalışma Alanları: Bölümden mezun olan Dokuma teknikeri, özel sektöre ait dokuma fabrikaları ya da imalathanelerinde çalışabilirler ayrıca kendileride özel işyeri açabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dokuma Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dokuma Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron