Diş Teknik Sekreteri Bölümü

Diş Teknik Sekreteri Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Diş Teknik Sekreteri Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 3:42 pm

Diş Teknik Sekreteri Bölümü
Resim
Diş Teknik Sekreteri Bölümü Meslek Tanıtımı

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Meslek Tanıtımı: Diş Teknik Sekreteri, Diş doktorlarının yanında çalışarak randevuları düzenleyen ve sekreterlik yapabilecek bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirir. Sekreter olmak isteyen adayların dikkatli, anlayışlı kimseler olmaları beklenir.

Diş Teknik Sekreteri Bölümünün Amacı: Diş teknik sekreterliği bölümünün amacı diş hekimi muayenehanelerinde, kamu ya da özel kişilere ait diş polikliniklerinde diş hekimine klinik yardım ve sekreterlik hizmetlerini yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Diş teknik sekreterliği bölümünde mikrobiyoloji, anatomi, psikoloji ve davranış bilimleri, kişilerarası ilişkiler, farmakoloji ve patoloji, hasta bakımı, ağız cerrahi, protez yardımcılığı, temel ortodonti benzeri derslerin eğitimi verilmektedir.

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Gereken Nitelikler: Diş teknik sekreterliği bölümünde okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, hastalara yardım etmekten hoşlanan, sabırlı anlayışlı ve başkalarını ikna edebilen, düzenli çalışabilen, sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir.

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Diş Teknik Sekreteri Bölümü mezunları ne iş yapar?: Diş teknik sekreterliği bölümü mezunlarına "Sağlık Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Diş teknik sekreterleri diş kliniklerinde diş hekimine diş tedavisi, protez yapımı vb. Çalışmalarında yardımcı olur; diş kliniklerinin yönetiminde, hastalarla ilişkilerin yürütülmesinde sorumluluk alırlar.

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Çalışma Alanları: Diş teknik sekreterleri devlete ya da özel sektöre ait hastane ve kliniklerde görev alırlar. Halen bu alanda iş bulma sorunu yoktur.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Diş Teknik Sekreteri Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Diş Teknik Sekreteri Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron