Dericilik Bölümü

Dericilik Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Dericilik Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 1:01 pm

Dericilik Bölümü
Resim
Dericilik Bölümü Meslek Tanıtımı

Dericilik Bölümü Meslek Tanıtımı: Dericilik Bölümünün çıkış noktası deri, yün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek, eğitmek ve bu alanda araştırma yapmaktadır.

Dericilik Bölümünün Amacı: Dericilik bölümünün amacı, hayvan derilerinin ve kürklerinin işlenmesi, boyanması ile ilgili çalışmaları yürütecek olan elemanları yetiştirmektir.

Dericilik Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Dericilik bölümünde kimya, fizik, temel matematik, deri histolojisi ve deri embriyolojisi, deri üretimi, küçükbaş deri işleme teknolojisi, deri kimyası, deri atıklarının kullanımı, derilerde kalite kontrol ve ham deri ticareti benzer derslerin eğitimi verilmektedir.

Dericilik Bölümü Gereken Nitelikler: Dericilik bölümünde eğitim almak isteyenlerin anatomi ve kimyaya ilgili ve yatkın. El ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen kimseler olmaları beklenir.

Dericilik Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Dericilik Bölümü mezunları ne iş yapar?: Dericilik bölümü mezunlarına "Dericilik Teknikeri" ünvanı verilir. Dericilik teknikeri yaş deri ve pöstekilerin üzerindeki yabancı cisimlerin temizlenmesi, kimyasal eriyikler içinde bekletilerek tabaklanması, tabaklanan derinin yumuşatıldıktan sonra temizlenmesi, gerdirilmesi ve boyanması gibi işlerin yürütülmesini sağlar. Dericilik teknikeri deri ve lif teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisinin gözetim ve denetimi altında görev yapar.

Dericilik Bölümü Çalışma Alanları: Dericilik teknikeri, sektöre ve özel kuruluşlara ait deri işleme fabrika veya atölyelerinde görev alabilir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dericilik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Dericilik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron