Deri Mühendisliği Bölümü

Deri Mühendisliği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deri Mühendisliği Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 12:51 pm

Deri Mühendisliği Bölümü
Resim
Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı

Deri Mühendisliği Bölümünün Amacı: Deri ve lif teknolojisi bölümünün amacı deri, pamuk ve yünün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insangücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır. Deri Mühendisliği bölümünün eğitim hedefi; dünya deri ve deri mamulleri sanayinin ihtiyacı olan yüksek standartlara sahip mühendisleri yetiştirmektir.

Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Deri ve lif teknolojisi bölümünde fizik, kimya, biyoloji ve ekonomi benzeri temel derslere ek olarak lif bitkileri, hayvansal lifler, bitkisel lifler, madensel lifler, sentetik lifler, kürk hayvanları ve yetiştirilmesi, büyükbaş hayvan derilerinin işlenmesi konularıyla alakalı derslerin eğitimi verilmektedir.

Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü Gereken Nitelikler: Deri ve lif teknolojisi alanında çalışacakların temel bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, inceleme ve araştırmaya meraklı, yaratıcı kişiler olmaları beklenmektedir.

Deri Mühendisliği Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Deri Mühendisliği Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deri ve lif teknolojisi bölümü mezunlarına "Deri Mühendisi ya da Ziraat Mühendisi" unvanı verilir. Deri ve lif teknolojisi alanında yetişen Deri Mühendisi tarımsal bir ürün olan derinin, hammadde durumundan işlenmiş deri haline gelinceye kadar geçirdiği işlemleri ve ürünün pazarlanmasını planlar; başta deri olmak üzere yün, pamuk ve sentetik liflerin değerlendirilmesine yönelik teknolojilerin geliştirilmesi için araştırmalar yapar.

Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü Çalışma Alanları: Deri ve lif teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisleri özel sektöre ait deri işletmelerinde, kamu sektörüne ait deri ve lif işleme fabrikalarında çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deri Mühendisliği, Deri ve lif teknolojisi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron