Deri Konfeksiyon Bölümü

Deri Konfeksiyon Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deri Konfeksiyon Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 12:42 pm

Deri Konfeksiyon Bölümü
Resim
Deri Konfeksiyon Bölümü Meslek Tanıtımı

Deri Konfeksiyon Bölümü Meslek Tanıtımı: Deri Konfeksiyon Bölümünde çeşitli hayvan derilerinin temizlenmesi, boyanması ve işlenmesi gibi işlemleri yürütebilecek eleman yetiştirir. Mezun teknikerler deri ve lif teknolojisi alanında eğitim almış ziraat mühendislerinin yönetiminde kamu ve özel sektöre ait işleme fabrika ve atölyelerinde iş bulabilirler.

Deri Konfeksiyon Bölümünün Amacı: Deri konfeksiyon bölümünün amacı, deriden manto, ceket, kaban vb. giyim eşyaları üreten işletmelerde yöneticilerle usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.

Deri Konfeksiyon Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Deri konfeksiyon bölümünde, dericilikte temel işlemler, teknik resim, deri kalıp hazırlama teknikleri, deri dikim teknikleri, deri süsleme teknikleri giysilik deri işleme teknikleri, maliyet hesapları, kalite kontrol ve bilgisayar işletim sistemi gibi dersler okutulmaktadır.

Deri Konfeksiyon Bölümü Gereken Nitelikler: Deri konfeksiyon bölümünde okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme göz, el ve ayakları eşgüdümle kullanabilme yetenekleri gelişmiş, başkalarını yönetebilen, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, bedence sağlam ve dayanıklı; sabırlı ve dikkatli kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştıran bir özelliktir.

Deri Konfeksiyon Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Deri Konfeksiyon Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deri konfeksiyon bölümü mezunlarına "Deri Konfeksiyon Teknikeri" ünvanı verilir. Deri konfeksiyon teknikeri, çalıştığı işletmede üretim yöneticilerine yardımcı bir eleman olup üretimi yapılacak modellerin teknik ve artistik çizimlerini yapar. Çizilen modellerin kalıplarını hazırlayarak serileştirir. Üretim sırasında oluşacak bozuklukların düzeltilmesini, deri konfeksiyon atölyelerinde,derinin özelliğine bağlı olarak deri ve tozları çalışan makinelerin gürültüleri bulunmaktadır. Üretim belli vardiyalar halinde ve kışın yoğun olarak yürütülmektedir. Çalışma sırasında, işçiler, ustabaşılar ve yöneticiler ile sürekli iletişim halinde bulunmaktadır. İşyerinde makinelerin ve kesici aletlerin dikkatsiz kullanımından kaynaklanan kaza riskler mevcuttur.

Deri Konfeksiyon Bölümü Çalışma Alanları: Deri konfeksiyon bölümü mezunları, hızla gelişmekte olan sektör için ara eleman olarak yetiştirilmektedir. Bu nedenle çalışma imkanları oldukça geniştir. Bu sektörün oldukça geliştiği İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Uşak gibi şehirlerde iş bulma imkânı daha yüksektir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deri Konfeksiyon Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deri Konfeksiyon Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

• Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 3 misafir