Denizcilik Bölümü

Denizcilik Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Denizcilik Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 12:29 pm

Denizcilik Bölümü
Resim
Denizcilik Bölümü Meslek Tanıtımı

Denizcilik Bölümünün Amacı: Denizcilik bölümünün amacı, deniz taşımacılığı ve özel deniz araçlarının yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.

Denizcilik Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Denizcilik bölümünde hukuk, ekonomi, beşeri ve sosyal ilişkiler benzeri sosyal bilim alanıyla alakalı dersler ve bunlara ek; can kurtarma ve dalma tekniği, meteoroloji, gemi yapımı, denizde haberleşme, denizde yük taşımacılığı gibi derslerin eğitimi verilmektedir.

Denizcilik Bölümü Gereken Nitelikler: Denizcilik bölümünü okumak isteyen gençlerin sosyal bilimlere ilgi duyması, başkalarını yönetebilme ve ikna edebilme gücüne sahip bedence güçlü ve açık havada çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

Denizcilik Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Denizcilik Bölümü mezunları ne iş yapar? : Denizcilik bölümü mezunlarına "Denizcilik Meslek Elemanı" unvanı verilir. Denizcilik mezunları deniz taşıtları ile yolcu ve yük taşımacılığı ve deniz taşıtlarının yönetimi ile ilgili işleri, deniz ulaştırma işletmecisi ile birlikte ve onun yardımcısı olarak görev yapar.

Denizcilik Bölümü Çalışma Alanları: Denizcilik bölümü mezunları resmi ve özel denizcilik kuruluşlarında görev alabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Denizcilik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Denizcilik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron