Deniz ve Liman İşletme Bölümü

Deniz ve Liman İşletme Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deniz ve Liman İşletme Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 15, 2014 12:23 pm

Deniz ve Liman İşletme Bölümü
Resim
Deniz ve Liman İşletme Bölümü Meslek Tanıtımı

Deniz ve Liman İşletme Bölümü Meslek Tanıtımı: Deniz ve liman işletmeciliği bölümü; işletmenin kuruluşu ve hukuki yapıları, finansman personel ve halkla ilişkilerden oluşan temel işlevler, planlama, örgütleme, yönetme ve etkileme, kontrol, karar verme, iletişim alanlarına hakim eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Deniz ve Liman İşletme Bölümünün Amacı: Deniz ve liman işletme bölümünün amacı, kıyı kuruluşlarının işletmesi ile ilgili birimlerde çalışacak elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.

Deniz ve Liman İşletme Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Deniz ve liman işletme bölümünde temel gemicilik, ekonomi, deniz hukuku, deniz ticaret hukuku, meteoroloji, gemi yapısı ve dengesi, deniz elektriği ve elektroniği, işletme yönetimi, deniz acenteciliği, liman işletmeciliği, personel yönetimi, gümrük mevzuatı benzeri dersler ve bu derslere ek olarak denizcilik İngilizcesi eğitimi verilmektedir.

Deniz ve Liman İşletme Bölümü Gereken Nitelikler: Deniz ve liman işletme bölümünde eğitim almak isteyenlerin hem fen, hem sosyal bilimlere (özellikle hukuk, ekonomi ve işletmeyi) ilgili ve yatkın, bedence sağlam, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Deniz ve Liman İşletme Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Deniz ve Liman İşletme Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deniz ve liman işletme bölümü mezunlarına "Deniz ve Liman İşletme Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz ve liman işletme teknikeri limanlara giren ve limanlardan çıkan yüklerin gümrük işlemelerinin yapılması, gemilerin deniz ticaret hukuku kurallarına göre işletilmesi; denizcilikte çalışan personelin yönetimi alanında deniz işletmecisine yardımcı eleman olarak görev yapar, gerektiğinde küçük gemilerde kaptanlık yapabilirler.

Deniz ve Liman İşletme Bölümü Çalışma Alanları: Deniz ve liman işletme teknikerleri denizcilik ve turizm sektöründe görev almaktadırlar. Denizcilik sektöründe bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır ve bu bölüm mezunlarının iş bulma potansiyelleri yüksektir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz ve Liman İşletme Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz ve Liman İşletme Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron