Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Eyl 14, 2014 7:45 pm

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü
Resim
Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı: Bu bölümde deniz taşımacılığı işletme ve yönetimi alanında, çalışacak insan gücü yetiştirilir. Denizcilik işletmecisi, çalıştığı işletmede; para, malzeme ve insan gücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı çalıştırılması için yönetim planını düzenler, çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar. Ulaştırma Bakanlığına ya da özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışılabilir.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümünün Amacı: Denizcilik işletmeciliği ve yöneticiliği bölümünün amacı, deniz taşımacılığının işletme ve yönetimi alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği bölümünün eğitim süresi Dört yıldır. Bu bölümde matematik, istatistik, hukuk, ekonomi, deniz ticaret hukuku, muhasebe, bilgisayar benzeri dersler okutulmaktadır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Gereken Nitelikler: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği alanında çalışmak isteyenlerin sosyal bilimlere, özellikle ekonomi ve işletme konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı, bir yabancı dil öğrenmeye hevesli ve yetenekli, başkalarını ikna edebilen, girişimci, yaratıcı, açık havada çalışmaktan ve uzun süre deniz yolculuklarından hoşlanan bir kimse olması gerekir.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deniz işletmeciliği ve yöneticiliği bölümünden mezun olanlara "Denizcilik İşletmecisi" ünvanı verilmektedir. Denizcilik işletmecisi çalıştığı işletmede para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve gemilerin kârlı bir biçimde çalıştırılması için yönetim planı düzenler; çalışmaları denetler, gemilerin yük ve yolcularını tam kapasite ile çalışacak şekilde artırmak için önlemler alır; çalıştığı işletmeye bağlı olan veya olmayan gemi, yük, yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu sağlar.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü Çalışma Alanları: Denizcilik işletmecisi ve yöneticisi Ulaştırma Bakanlığına veya özel deniz taşıma şirketlerine bağlı gemilerde ve limanlarda çalışabilir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron