Deniz Haberleşme Bölümü

Deniz Haberleşme Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deniz Haberleşme Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Eyl 14, 2014 7:38 pm

Deniz Haberleşme Bölümü
Resim
Deniz Haberleşme Bölümü Meslek Tanıtımı

Deniz Haberleşme Bölümü Meslek Tanıtımı: Deniz Haberleşme Bölümünün amacı, denizlerde seyrüseferde bulunan gemilerin iç ve dış haberleşme araçlarının kullanımı, bakımını ve onarımını sağlayan ara eleman yetiştirmektedir. Deniz yolculuğuna uygun bir yapı ve uzun seyahatlere katlanabilme özellikleri aranır.

Deniz Haberleşme Bölümünün Amacı: Deniz haberleşme bölümünün amacı, denizcilikle ilgili kıyı kuruluşlarının "Haberleşme" birimlerinde görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Deniz Haberleşme Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Deniz haberleşme bölümünde matematik, fizik meteoroloji, seyir, deniz haberleşme, elektroteknik, vardiya tutma usulleri, yük işlemleri ve istif benzeri dersler ile denizcilik İngilizcesi okutulur.

Deniz Haberleşme Bölümü Gereken Nitelikler: Deniz haberleşme bölümünde eğitim almak isteyenlerin bedence sağlam, konuşma özürlü olmayan fizik konusuna ilgili ve bu konuda başarılı, dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Deniz Haberleşme Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Deniz Haberleşme Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deniz haberleşme bölümü mezunlarına "Deniz Haberleşme Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz haberleşme teknikeri limanlarda ve gemilerde haberleşmeyi sağlar, gemilerden gelen mesajları alır, ilgililere iletir; gemilere veya limanlara gidecek haberleri gönderir.

Deniz Haberleşme Bölümü Çalışma Alanları: Deniz haberleşme teknikerleri Ulaştırma Bakanlığına ve Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yaparlar. Ülkemizde gelişen denizcilik sektörünün bu elemanlara ihtiyacı artmaktadır.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz Haberleşme Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz Haberleşme Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron