Deniz Elektroniği Bölümü

Deniz Elektroniği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Deniz Elektroniği Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Eyl 14, 2014 7:31 pm

Deniz Elektroniği Bölümü
Resim
Deniz Elektroniği Bölümü Meslek Tanıtımı

Deniz Elektroniği Bölümü Meslek Tanıtımı: Deniz elektroniği bölümünün amacı, her türlü deniz araçlarında elektronik alet ve devrelerin, bakımı ve onarımında gerekli, eğitim ve öğretim yapılar bu alanda çalışacak teknik eleman yetiştirmek ve eğitmektir.

Deniz Elektroniği Bölümünün Amacı: Deniz elektroniği bölümünün amacı, gemilerde ve limanlarda bulunan elektronik cihazların kurulması, bakımı ve onarımı işlerini yapacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Deniz Elektroniği Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Deniz elektroniği bölümünde temel elektronik, elektronik, teknik deniz elektriği, bilgisayar temel gemicilik, gemi makineleri operasyonu, denizde haberleşme, deniz ticaret hukuku benzeri dersler ve denizcilik İngilizcesi eğitimleri verilmektedir.

Deniz Elektroniği Bölümü Gereken Nitelikler: Deniz elektroniği bölümünde okumak isteyenlerin fiziğe , özellikle elektrik ve elektronik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam, görme ve işitme duyumları keskin dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

Deniz Elektroniği Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Deniz Elektroniği Bölümü mezunları ne iş yapar?: Deniz elektroniği bölümü mezunlarına "Deniz Elektroniği Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Deniz elektroniği teknikeri gemilerde elektronik sistemlerin bakımı, korunması, onarımı ve programlanması, kıyı kuruluşlarında (limanlarda) mevcut elektronik sistem ve cihazların birimlere takılması ve kullanılması ile ilgili işlemleri yürütür.

Deniz Elektroniği Bölümü Çalışma Alanları: Deniz elektroniği teknikerleri, Ulaştırma Bakanlığının Denizcilik İşletmelerinde, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde, turizm sektöründe (yat işletmeciliği alanında) görev alabilirler. Denizcilik sektöründe bu alanda yetişmiş eleman açığı vardır. Mezunların çalışma imkanları ve iş yelpazesi geniş denilebilir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz Elektroniği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Deniz Elektroniği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron