Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Eyl 14, 2014 7:23 pm

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü
Resim
Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Meslek Tanıtımı

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümünün Amacı: Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği bölümünün amacı, demiryolu inşaatında ve demiryollarının işletilmesinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Ders İçeriği, Dersleri: Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümünde matematik, teknik mekanik, statik mukavemet, demiryolu bilgisi, malzeme bilgisi, makine bilgisi, tasarı, geometri ve teknik resim, istasyon ve hizmetleri, kazalar, taşıt tekniği, hareket, servis hizmetleri, tarifeler ve maliyet hesabı benzeri dersler okutulmaktadır.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Gereken Nitelikler: Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümüne girmek ve bu alanda çalışmak isteyen kişiler, kendilerini matematik, fizik, kimya ve teknik alanlarda iyi yetiştirmelidirler. Bu alanda çalışacak teknik eleman, düzgün şekil çizmek, iş organizasyonu ve atölye çalışmaları gibi konularda belirli bir yeteneğe sahip; aynı zamanda insanlarla ilişkilerinde uyumlu ve geçimli olmalıdır.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü mezunları ne iş yapar? : Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği bölümünden mezun olanlara "Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Teknikeri" unvanı verilir. Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği teknikerleri, inşaat mühendisinin gözetim ve denetimi altında demiryolu döşenecek alanda traverslerin, demiryollarının döşenmesi, bağlantıların ve geçitlerin yapılması, demiryollarının bakımı ve onarımı ile ilgili işlerin yürütülmesini sağlarlar.

Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü Çalışma Alanları: Demiryolu inşaatı ve işletmeciliği teknikerleri, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Demiryolları İşletmelerinde görev alırlar.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Demiryolu İnşaatı ve İşletmeciliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron