Değirmencilik Bölümü

Değirmencilik Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Değirmencilik Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Eyl 14, 2014 6:53 pm

Değirmencilik Bölümü
Resim
Değirmencilik Bölümü Meslek Tanıtımı

Değirmencilik Bölümünün Amacı: Değirmencilik bölümünün amacı, un değirmenlerinin öğütme ve depolama işlemlerinin kontrolü, işletme birimlerinin bakımı, sevk ve idaresi alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Değirmencilik Bölümü Ders İçeriği, Dersleri: Değirmencilik bölümünde matematik, fizik, kimya benzeri temel bilim dersleri yanında hububat bilgisi ve teknolojisi, değirmen makineleri ve makine bilgisi, hububat kimyası, elektrik bilgisi, makine bilgisi, analitik kalite kontrolü, ekonomi ve değirmen işletmeciliği benzeri alan dersleri okutulur ve bu konularda uygulamalar yaptırılır.

Değirmencilik Bölümü Gereken Nitelikler: Değirmencilik bölümünde okumak isteyenlerin fiziğe (özellikle mekanik konulara) , ticarete ilgili ve bu alanlarda başarılı çalışmaları organize edebilen kimseler olmaları beklenmektedir.

Değirmencilik Bölümü Mezunlarının Kazandıkları ünvan - Değirmencilik Bölümü mezunları ne iş yapar? : Değirmencilik bölümü mezunlarına "Değirmencilik Teknikeri" unvanı verilir. Değirmencilik teknikeri, başta tahıl olmak üzere, taneli ürünlerin (baklagil, yağlı tohum gibi) öğütülmesi, ürünün kalite kontrolü, depolanması ve pazarlanması ile un değirmenlerinin bakımı ve işletmelerin yönetimi ile ilgili işleri yürütür.

Değirmencilik Bölümü Çalışma Alanları: Değirmencilik teknikerleri un ve unlu ürünlerin üretildiği fabrika ve imalathanelerde görev almaktadırlar.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Değirmencilik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Değirmencilik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron