Coğrafya Bölümü

Coğrafya Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Coğrafya Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Eyl 03, 2014 12:34 am

Coğrafya Bölümü
Resim
Coğrafya Bölümü Meslek Tanıtımı

Coğrafya Bölümü Meslek Tanıtımı: Coğrafya Bölümünde doğal çevrenin özellikleriyle çevre insan ilişkileri, nüfus dağılımı ve ekonomik etkinlikler konusunda eğitim ve araştırma yapılır. Bu bölümün mezunları Ortaöğretim kurumlarında ve özel dersanelerde öğretmenlik yapılabileceği gibi, yüksek lisans öğrenimi yapanlar akademisyende olabilmektedir. Ayrıca Meteorolji İşleri Genel Müdürlüğü, Harita Genel Müdürlüğü, MTA, DSİ, Karayolları Genel Müdürlüğü ve çeşitli bakanlıklarda çalışabilirler.

Coğrafya Bölümü Mezunları Ne iş yapar? İş olanakları: Coğrafya Bölümünden mezun olduktan sonra formasyon alındığı taktirde Milli Eğitim ve Özel kurumlarda öğretmenlik yapabilmekle birlikte aldıkları lisans eğitimi doğrultusunda diğer kamu kurumlarında (bakanlıklar, valilikler, belediyeler, il özel idareler benzeri) ve uzmanlıkları doğrultusunda özel şirketlerde çalışabilmektedirler.

Özetle coğrafya bölümü mezunları Milli Eğitim'de ve dershanelerde öğretmenlik yapabilmekte, belediyelerin çeşitli birimlerinde görev almakta ve ESRİ ve bunun gibi Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında söz sahibi bazı firmalarda CBS uzmanı olarak görev yapmakta ve projeler yönetmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Coğrafya Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Coğrafya Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron