Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü

Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Cmt Eyl 06, 2014 1:49 pm

Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü
Resim
Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü Meslek Tanıtımı: Bu bölümde Çin Dili ve Edebiyatı incelenmekte, Çin dilinin diğer dillerle olan ortak yönleri araştırılmaktadır. Çince, Birleşmiş Milletlerin resmî dillerinden biridir ve dünyadaki her altı kişiden biri bu dili konuşmaktadır. Bunun yanında, Çin toplumu artık daha açık bir toplumdur. Aynı zamanda, dünyada politika ve ticarette çok önemli bir rol oynamaktadır. Türk – Çin ilişkileri, her iki ülkenin başbakanlarının ziyaretlerinin de gösterdiği gibi, gelişmektedir. Çin ile Türkiye arasında iş ve ticaret ilişkileri genişlemekte ve Çin’den Türkiye’ye ve Türkiye’den de Çin’e daha çok turist gitmektedir.

Öğrenciler Çin Dili ve Edebiyatı Bölümünde dört yıllık modern Çince programını tamamlayarak B.A. derecesi alabilmektedirler.

Bölüm tarafından hazırlanan program geniş kapsamlı, öğrencilerin farklı yeteneklerini dikkate alan ve temel konulara odaklanan bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Örneğin; Modern Çincede öğrenciler, akıcı konuşmalarını geliştirirler. Bölüm öğrencileri, aynı zamanda İngilizce ve Bilgisayar dersleri almaktadırlar. Öğrencilerin lisans programını bitirmeleri için bir lisans tezi hazırlamaları gerekmektedir. Konu seçimi öğrencilere bırakılmaktadır.

Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunları iş olanakları: Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunlarının Tercüme büroları ve turizm sektörü genel çalışma alanlarıdır. Çin Dili ve Edebiyatında başarılı olan ve Çin kültürünü tanıyan öğrenciler çevirmen olabilmekte, böylece, dış ticaret ve turist rehberliği gibi alanlarda ve çeşitli kamu kurumlarında iş bulabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çin Dili ve Edebiyatı Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron