Cevher Hazırlama Bölümü

Cevher Hazırlama Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Cevher Hazırlama Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Eyl 03, 2014 12:25 am

Cevher Hazırlama Bölümü
Resim
Cevher Hazırlama Bölümü Meslek Tanıtımı

Cevher Hazırlama Bölümü Meslek Tanıtımı Cevher Hazırlama Bölümünde genel amaç; doğada ham olarak bulunan değerli minerallerin değerli olmayan minerallerden ayıklanması ve zenginleştirilmesi işlemlerini yürütecek ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Cevher Hazırlama Bölümünün Amacı: Cevher hazırlama bölümünün amacı, doğada ham olarak bulunan değerli minerallerin değeri olmayan minerallerden ayıklanması ve zenginleştirilmesi işlemlerini yürütecek ara insan gücünü yetiştirebilmektir.

Cevher Hazırlama Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Cevher hazırlama bölümünde ilk yıl matematik, fizik, kimya benzeri temel bilim dersleri ve bu derslerin dışında; ekonomi, ekonomik jeoloji, petorgrafi dersleri; ikinci yılda maden işleme, cevher işleme, maden makineleri, teknik elektrik ve bilgisayar programlama benzeri dersler verilir.

Cevher Hazırlama Bölümü Gereken Nitelikler: Cevher hazırlama bölümünde eğitim almak isteyen kimselerin fizik ve kimyayla alakalı ve bu alanlara yatkın, el becerisine sahip kimseler olmaları beklenir. Ayrıca bu alana girenlerin kapalı ve sıcak yerlerde çalışmaktan rahatsız olmayacak, bedence güçlü kimseler olmaları da gerekmektedir.

Cevher Hazırlama Bölümü Mezunlarının Kazandıkları Ünvan - Cevher Hazırlama Bölümü mezunu ne iş yapar?: Cevher hazırlama bölümü mezunlarına "Cevher Hazırlama Teknikeri" ünvanı verilir. Cevher hazırlama teknikeri ham cevheri saflaştırmak ve zenginleştirmek için zenginleştirme tesislerinde ve hammadde hazırlama ünitelerinde, metalurji mühendisinin gözetimi ve denetimi altında görev yapar.

Cevher Hazırlama Bölümü Çalışma Alanları: Cevher hazırlama teknikerleri cevher hazırlama ve zenginleştirme işleri ile ilgili kamu veya özel sanayi kuruluşlarında çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cevher Hazırlama Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cevher Hazırlama Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron