Çay eksperliği Bölümü

Çay eksperliği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Çay eksperliği Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Eyl 03, 2014 5:06 am

Çay eksperliği Bölümü
Resim
Çay eksperliği Bölümü Meslek Tanıtımı

Çay eksperliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Çay eksperliği Bölümünün amacı, çayın yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline getirilmesi ve ürünün pazarlanması işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Çay eksperlerinin başlıca çalışma alanı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çaykur’a bağlı kuruluşlar ve özel sektördür.

Çay eksperliği Bölümünün Amacı: Çay eksperliği Bölümünün amacı, çay bitkisinin yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline gelmesi, ürünün pazarlanması işlerinde çalışacak ara insan gücünün yetiştirilmesi ve eğitilmesidir.

Çay eksperliği Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Çay eksperliği Bölümünde genel matematik ve genel kimya, iklim bilgisi, bitki beslenmeleri ve gübrelenmesi, zirai mücadele, çay yapımı benzeri dersler öğretilmektedir.

Çay eksperliği Bölümü Gereken Nitelikler: Çay eksperliği Bölümü okumak isteyen bir kimsenin biyolojiye ve ekonomiye ilgi duyması, bitki yetiştirmekten ve açık havada çalışmaktan hoşlanması beklenir.

Çay eksperliği Bölümü Mezunlarının Kazandıkları Ünvan - Çay eksperliği Bölümü mezunları ne iş yapar?: Çay eksperliği Bölümü mezunlarına "Çay Eksperi" ünvanı verilir. Çay eksperi, çay ekim alanlarını belirler, kaliteli çay bitkisinin yetiştirilmesinde gözetilecek hususlar konusunda üreticileri aydınlatır, kaliteli çay yapraklarının alımı, çayın üretimi ve pazarlanmasıyla alakalı işlemleri yürütmektedir.

Çay eksperliği Bölümü Çalışma Alanları: Çay eksperleri başlıca Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çaykura bağlı kuruluşlarda çalışmaktadır.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çay eksperliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çay eksperliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron