Cam Seramik Bölümü

Cam Seramik Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Cam Seramik Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Eyl 03, 2014 12:01 am

Cam Seramik Bölümü
Resim
Cam Seramik Bölümü Meslek Tanıtımı

Cam Seramik Bölümünün Amacı: Cam Seramik Bölümünün amacı, cam endüstrisinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmekt ve eğitmektir. Üniversite-sanayi işbirliği programları çerçevesinde önceleri sadece cam bölümü olarak Türkiye Şişe ve Cam Fabrikalarının desteğiyle kurulan bölüm, bu kuruluşun desteğini çekmesinin ardından cam konusunda yoğun olan dersleri azaltılmış seramik sanayi ile ilişkiler kurularak seramik dersleri arttırılmıştır.

Cam Seramik Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Cam Seramik Bölümünde matematik ve fizik, inorganik kimya, fiziksel kimya, teknik resim, cam bilimine giriş, mekanik işlemler, yakıt teknolojisi, yüksek sıcaklık reaksiyonları, iş hukuku ve makine bakım tekniği benzeri derslerin eğitimi verilmektedir.

Cam Seramik Bölümü Gereken Nitelikler: Cam Seramik Bölümünde eğitim görmek isteyenlerin, fizik ve kimya konularında başarılı, ortalamanın üzerinde bir mekanik yeteneğe sahip olması gerekir.

Cam Seramik Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Cam Seramik Bölümü mezunları ne iş yapar?: Cam Seramik Bölümü mezunlarına "Cam Teknikeri" ünvanı verilir. Cam teknikeri, kimya mühendisinin gözetim ve denetimi altında cam hamurundan çeşitli cam eşya ve kristal elde edilmesi için planlanan işlemleri yürütür.

Cam Seramik Bölümü Çalışma Alanları: Cam teknikerleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Şişe ve Cam Fabrikalarında görev alabilirler, cam bölümünden sonra açılan cam seramik bölümü ve seramik üzerine verilen eğitimin arttırılmasıyla iş olanaklarıda seramik üzerine artış göstermiştir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cam Seramik Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Cam Seramik Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 3 misafir

cron