Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Çrş Eyl 03, 2014 3:45 am

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü
Resim
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Meslek Tanıtımı: Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Türk dilinin yapısı, gelişmesi ve diğer dillerle olan bağlantılarını incelemektedir. Programda Türk dilinin yapısı, Türk lehçeleri, bunların özellikleri ve gelişimleri üzedinde durulmaktadır. Çağdaş Türk edebiyatının şu an ki durumu ve eserlerini inceler.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünün Amacı: Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünün temelde iki amacı vardır; Birincisi, sahasında temel eğitim almış uzmanlar eğitmek ve onları lisansüstü eğitim için hazırlamak; ikincisiyse öğrencileri Türk dünyasının bütününde öteki Türk lehçeleri ve edebiyatlarıyla karşılaştırmalı araştırmalar yapabilecek seviyede hazırlamaktır.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Mezunlarının Aldığı ünvan - Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü mezunları ne iş yapar? iş olanakları: Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünden mezun olanlara "Türkolog" ünvanı verilir. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümleri, Sovyetlerin dağılmasının ardından Türkiye'deki yüksek öğretim kurumlarında yerlerini almaya başlamışlardır. Bölüm mezunları öğretmen olabilirler. Kültür bakanlığında ve Televizyon kanallarında görev alabilirler. Özel yeteneği olanlar gazete ve dergilerde yazarlık, editörlük yapabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron