Budama ve Aşılama Bölümü

Budama ve Aşılama Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Budama ve Aşılama Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 11:37 pm

Budama ve Aşılama Bölümü
Resim
Budama ve Aşılama Bölümü Meslek Tanıtımı

Budama ve Aşılama Bölümünün Amacı: Budama ve aşılama bölümünün amacı, ağaçların, asmaların ve süs bitkilerinin budanması, cinslerinin iyileştirilmesi için aşılanması alanında ara insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir.

Budama ve Aşılama Bölümü Dersleri, Ders içeriği: Budama ve aşılama bölümünde; odunsu bitkiler botaniği, budama ve aşılamanın ekonomik esasları, bahçe bitkileri ve yetiştirme teknikleri, budamanın fizyolojik esasları, kavakçılıkta üretim ve budama teknikleri benzeri derslerin eğitimleri verilmektedir.

Budama ve Aşılama Bölümü Gereken Nitelikler: Budama ve aşılama bölümünde başarılı olmak için biyolojiye özellikle botanik konularına ilgili ve yatkın, açık havada çalışmaktan hoşlanan bireyler olunması gerekir.

Budama ve Aşılama Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Budama ve Aşılama Bölümü mezunları ne iş yapar? : Budama ve aşılama bölümü mezunlarına "Budama ve Aşılama Teknikeri" ünvanı verilir. Budama ve aşılama teknikeri, meyve bahçelerinde ağaçları, bağlarda asmaları ve süs bitkilerini budama ve aşılama teknikleri konusunda üreticileri eğitir, aşılama yöntemi ile yeni kültür çeşitlerinin geliştirilmesiyle alakalı çalışmalar yapmaktadır.

Budama ve Aşılama Bölümü mezunları iş olanakları, Çalışma Alanları: Budama ve aşılama teknikeri Orman, Tarım ve Köyişleri Bakanlıklarına bağlı Bölge Tarım Müdürlüklerinde, fidanlıklarda, özel sektöre ait çiftliklerde ve bahçelerde çalışabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Budama ve Aşılama Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Budama ve Aşılama Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron