Boya Teknolojisi Bölümü

Boya Teknolojisi Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Boya Teknolojisi Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 11:24 pm

Boya Teknolojisi Bölümü
Resim
Boya Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı

Boya Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı: Boya teknolojisi bölümünün amacı, seramik sanatları alanında çalışacak tasarımcı insan gücünü yetiştirmek ve eğitmektir. Sanata karşı alakalı, yatkın ve yeteneği bulunan, tasarımcı güce sahip her aday bu alanda başarılı olabilecek potansiyele sahiptir.

Boya Teknolojisi Bölümünün Amacı: Boya teknolojisi bölümünün amacı, boya üretimi yapan işletmelerde mühendislere yardımcı elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.

Boya Teknolojisi Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Boya teknolojisi bölümünde genel kimya, fizik, organik kimya, analitik kimya, pelimer kimya, fizik, boya teknolojisi, renk bilgisi, kalite kontrol yöntemleri, çevre ve insan sağlığı benzeri dersler verilmektedir.

Boya Teknolojisi Bölümü Gereken Nitelikler: Boya teknolojisi bölümünde eğitim almak isteyenlerin kimyaya ilgili ve yatkın, renkleri ayırdedebilen, kokudan rahatsız olmayan, sağlıklı, başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen dikkatli ve düzenli kimseler olmaları gerekmektedir.

Boya Teknolojisi Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Boya Teknolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar?: Boya teknolojisi bölümü mezunlarına "Boya Teknikeri" ünvanı verilir. Boya teknikeri kimya mühendisine yardımcı bir elemandır, mühendis ve yöneticilerle işçiler arasında iletişimi sağlar; üretim planının uygulanışını denetler, basit labaratuvar ölçümleri yapar; sonuçları karşılaştırır durumu üretim mühendisine bildirir. Vardiya amirliği yapar.

Boya Teknolojisi Bölümü Çalışma Alanları: Boya teknikerleri boya üretimi ve uygulaması yapan tüm özel işletmelerde görev alabilirler. Ayrıca boya teknikerleri otomobil servislerinin boyama kısmında da çalışabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Boya Teknolojisi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Boya Teknolojisi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron