Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 11:11 pm

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü
Resim
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Meslek Tanıtımı: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünün amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımları alanında çalışacak ara elemanları yetiştirmek ve eğitmektir. Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde eğitim almak isteyen bireylerin fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip, insanlara yardım etmekten hoşlanan, sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenmektedir.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümünün Amacı: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünün amacı, tıpta ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazların montajı, kullanımı, bakım ve onarımı alanında çalışacak elemanları yetiştirmek ve eğitmektir.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde matematik, fizik, kimya benzeri temel dersler ve bunun dışında, elektrik devreleri, biyofizik, biyokimya, biyomedikal teknoloji, fizyoloji, genel tıp cihazları ve X-Ray cihazları benzeri dersler okutulmaktadır.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Gereken Nitelikler: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünde okumak isteyenlerin temel bilimlere ve özellikle fiziğe ilgi duymaları, şekil-uzay ilişkilerini ve mekanik ilişkileri algılama yeteneğine sahip olmaları, insanlara yardım etmekten hoşlanmaları ve sorumluluk duygusu güçlü kişiler olmaları beklenmektedir.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Mezunlarının Kazandıkları Ünvan - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü mezunları ne iş yapar?: Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü mezunlarına "Biyomedikal Cihaz Teknikeri" ünvanı verilir. Biyomedikal cihaz teknikeri, tıpta ve biyolojik bilimler alanında kullanılan alet ve cihazları, şemalarına uygun olarak yerlerine monte eder, sürekli bakımını yapar, arıza olunca yerini saptar ve onarır.

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü iş olanakları, Çalışma Alanları: Biyomedikal cihaz teknikerleri, resmi ve özel hastanelerde, dispanserlerde ve laboratuvarlarda görev alabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron