Biyoloji Öğretmenliği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 10:49 pm

Resim
Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Biyoloji Öğretmenliği Bölümü, Eğitim Fakültelerinde ortaöğretimin (liseler, meslek liseleri, akşam liseleri benzeri..) öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla eğitim, öğretim ve araştırma yapılmaktadır. Biyoloji öğretmenliği bölümü eğitim fakültelerinin bir bölümüdür. Biyoloji öğretmeni olmak isteyenlerin sözel ifade gücüne haiz olması, insanlarla iyi iletişim kurabilen, sabırlı kimseler olmaları beklenmektedir.

Biyoloji Öğretmenliği Dersleri, Ders İçeriği: Biyoloji Öğretmenliği bölümünde İnkilap tarihi, türk dili ve benzeri genel derslerin yanı sıra; hücre biyolojisi, evülasyon, genel botanik, organik kimya, bitki anatomisi, mikrobiyoloji gibi alan dersleride öğretilmektedir.

Biyoloji Öğretmenliği Bölümü Mezunlarının iş olanakları: Biyoloji Öğretmenliği mezunları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Meb'e bağlı özel okul ve dershanelerde öğretmenlik ya da araştırıcı olarak çalışabileceği gibi devletin farklı kurumlarında da memurluk yapabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Biyoloji Öğretmenliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

• Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir