Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü

Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 4:52 pm

Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü
Resim
Bilgisayar Enformasyon Sistemleri bölümü Meslek Tanıtımı

Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü Meslek Tanıtımı: Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümü bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı, geliştirilmesi ve bu sistemlerin kullanımları konularında eğitim ve araştırma yapar. Bu bölümün çalışma imkanları Bilgisayar Enformatik Bölümüyle aynıdır.

Bilgisayar Enformasyon Sistemleri ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri temeli ortak teknolojik bilgi tabanına dayanmakta ve her iki programın da bazı dersleri ayni tutulmaktadır. Bilgisayar Enformasyon Sistemleri akademik yapısı gereği İşletme Bölümü temel derslerini de ele almasından ötürü Bilgisayar Mühendsiliği alt dalı olarak da tanımlanabilir.

Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Bölümünün Amacı:
Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Bölümü 4 yıllık bir lisans programıdır. Bölümün Amacı; dinamik ve küresel rekabet ortamında endüstri ihtiyaclara uygun, donanımlı iş gücü akışını sağlayacak donanımda mezunlar yetiştirmektedir

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron