Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 4:25 pm

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü
Resim
Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Meslek Tanıtımı

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Meslek Tanıtımı: Bilgisayar destekli tasarım bölümüyle aynı amaca sahip bölümde sadece isim farklılığı söz konusudur.
Programın Amacı: Bilgisayar destekli çizim programının amacı bilgisayarla mimarı ve statik çizim veya pafta üzerinde elle çizim yapabilen elemanları yetiştirmektir.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Bilgisayar destekli çizim bölümünde matematik, bilgisayar yapı malzemeleri, betimsel geometri, model yapımı, çizim, bilgisayar destekli çizim, inşaat kuralları benzeri dersler öğretilmektedir.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Gereken Nitelikler: Bilgisayar destekli çizim bölümünde okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yeteneklerine sahip görme ve ellerini kullanmada güçlüğü olmayan dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü mezunları ne iş yapar?: Bilgisayar destekli çizim bölümü mezunlarına "Önlisans Diploması" ve "Bilgisayar Destekli Çizim Teknikeri" ünvanı verilir. Bilgisayar destekli çizim teknikeri mimarı tarafından hazırlanan projeyi okuyup bunun bilgisayar ortamında Autocad programıyla geliştirilmiş çizimini yapar.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Çalışma Alanları: Bilgisayar destekli çizim teknikerleri devlete ait kuruluşların inşaat birimlerinde özel mimarlık ve mühendislik bürolarında görev alabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron