Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü

Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Sal Eyl 02, 2014 4:14 pm

Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü
Resim
Bilgisayar Destekli Tasarım bölümü Meslek Tanıtımı

Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü Meslek Tanıtımı: Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümünde birinci yıl makine, resim konstrüksiyon bölümüyle aynı dersler görülmekte. İkinci sınıftan itibaren ise bölüm dersleri bilgisayar ağırlıklı olarak gelişmektedir. İyi derece teknik çizim yapabilen ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlayan bölümde, teknik çizim programları öğretilmektedir. Bölüm mezunları kamu kesiminde çalışabileceği gibi özel mühendislik ve mimarlık bürolarında iş bulabilmektedir.

Bilgisayar Destekli Tasarım bölümünün Amacı: Bilgisayar destekli tasarım bölümünün amacı, fabrika ve işletmelerin araştırma ve geliştirme birimlerinde, bilgisayarla model çizimi yapacak elemanları eğitmektir.

Bilgisayar Destekli Tasarım Dersleri, Ders İçeriği: Bilgisayar destekli tasarım bölümünde matematik, tasarı geometri, bilgisayarlı tasarım, çevre ve ürün tasarımı, bilgisayar destekli çizim, endüstri ürünleri tasarımı engonomi ve mukavemet benzeri dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü Gereken Nitelikler: Bilgisayar destekli tasarım bölümünde okumak isteyenlerin matematik, geometri ve fiziğe ilgili ve bu konularda başarılı, uzay ilişkilerini görebilme, şekil ve çizimleri tasarlayıp çizebilme yeteneklerine sahip, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

Bilgisayar Destekli Tasarım bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Bilgisayar Destekli Tasarım mezunları ne iş yapar?: Bilgisayar destekli tasarım bölümü mezunlarına "Bilgisayar Destekli Tasarım Teknikeri" ünvanı verilir. Bilgisayar destekli tasarım teknikerleri özel sektöre ait fabrikalarda çalışırlar ve üretilecek ürünün, çeşitli üretim aşamalarında ayrıntılı çizimlerini yapar. Üretilen ürünün, bilgisayar ortamında modellenmesini yapar, bilgisayar nümerik kontrol tezgahlarının programlarını yaparlar.

Bilgisayar Destekli Tasarım mezunları iş olanakları, Çalışma Alanları: Üretimde insan emeği azalıp otomasyon arttıkça bilgisayar destekli tasarımcılara gereksinim giderek artmaktadır. Özel sektör araştırma geliştirme faaliyetlerine ve yaratıcılığa önem verdikçe bu meslek elemanları da giderek daha çok aranan elemanlar olacaklardır.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bilgisayar Destekli Tasarım Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron