Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 8:44 pm

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Resim
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünün Amacı: Beden eğitim ve spor öğretmenliği bölümünün amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Dersleri, Ders İçeriği: Beden eğitimi ve spor bölümünde eğitim süresi Dört yıldır. Bu bölümde spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor benzeri dersler okutulmaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Gereken Nitelikler: Beden eğitimi ve spor bölümüne girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mezunların Kazandıkları ünvan - Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunları ne iş yapar ?: Beden eğitimi ve spor bölümü mezunları "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları: Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Re: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

Mesajgönderen BugraGulay » Çrş Kas 04, 2015 10:56 pm

BESYO ' ya girmek ayrı dert. Ardından sınava girmek ve atanmak ise ayrı bir dert.

Bir arkadaşım var okumasına rağmen asla kpss ' ye girmem diyor. Atanmayı bekleyene kadar beni mezara bile sokarlar diyor :D Bu mesleği yapıpta yerleşemeyenlere tavsiiyem ufak bir spor yeri açsınlar. Yada bir fitness salonunda işe girebilirler. :)
RANDOM_AVATAR
BugraGulay
Kpss Delisi *
Kpss Delisi *
 
Mesajlar: 8
Kayıt: Çrş Kas 04, 2015 9:20 pm


Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron