Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 7:24 pm

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü
Resim
Bankacılık ve Sigortacılık bölümü Meslek Tanıtımı

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Meslek Tanıtımı: Bu bölüm, Bankalarda ve özel sigorta şirketlerinde çalışacak ara elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

Bankacılık ve Sigortacılık Mezunlarının aldığı ünvan - Bankacılık ve Sigortacılık bölümü Dikey Geçiş Şartları: Bu bölümden mezun olan öğrenciler, “Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans” diploması almaktadırlar. Mezunlar, Dikey Geçiş Sınavı ile Aktüerya, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık ve Finans, İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonometri, Ekonomi ve Finans, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İşletmecilik gibi bölümlere geçiş yapabilmektedir.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunlarının iş olanakları: Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun olanlar, kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarında, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe servislerinde, bilgi işlem merkezlerinde kariyerlerini sürdürebilirler. Sigortacı olarak çalışmak isteyen mezunlar ise sigortacılık hizmetlerinin sunulduğu kamu ve özel sektöre ait, kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık ve Sigortacılık bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık ve Sigortacılık bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron