Bankacılık ve Finans Bölümü

Bankacılık ve Finans Bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bankacılık ve Finans Bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 7:16 pm

Bankacılık ve Finans Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Bankacılık ve Finans bölümü Meslek Tanıtımı

Bankacılık ve Finans Bölümü Meslek Tanıtımı: Bankaların finansal yönetiminde kullanılan temel kavram ve teknikler bölümün kapsamını oluşturur. Bu kapsamda finansal tablolar, finansal analiz araçları, finansal planlama ve denetimi, faiz hesapları paranın zaman değeri, yatırım kararları, kâr dağıtım kararları, çalışma sermayesinin yönetimi, uzun süreli finanslama ve sermaye piyasaları incelenir. 4 eğitimlerini ve zorunlu stajlarını başarıyla tamamlayan mezunlar; banka, leasing, faktoring, tüketici finansman şirketleri, borsa aracı kurumları gibi finansal aracılar yanında tüm şirketlerin finans ve muhasebe departmanları, T.C. Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, BDDK, TMSF, İMKB, Maliye Bakanlığı gibi devlet kurumlarında da çalışma imkanı bulabilmektedirler

Bankacılık ve Finans Bölümü Mezunlarının İş olanakları: Bankacılık ve finans mezunlarının geniş istihdam sahaları bulunmaktadır. Bu iş olanaklarını sıralamak gerekirse, bu bölüm mezunları; Bankacılık, Devlet Planlama Teşkilatı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, İMKB ve Takasbank, İşletmelerin Finans Bölümleri, Kamu Finans Kurumları, Kamu ve Özel Bankalar, Kamu ve özel kurumlarda yöneticilik, Kredi Analizi, Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerde, Leasing Şirketleri, Maliye Bakanlığı, Medya, Müfettişlik ve Müfettiş Yardımcılığı, Reasürans Şirketleri, Sigortacılık, SPK ve BDDK, Uluslararası Denetim Şirketleri, Yerel yönetimler gibi alanlarda çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık ve Finans bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık ve Finans bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron