Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 6:56 pm

Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı: Bankacılık bölümü, bankaların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bankacılık bölümünden mezun olanlar, devlet ya da özel sektöre ait bankalarda memur olarak görev alabilirler. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer gibi ünvanlarla görev alırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.

Bankacılık Bölümünün Amacı: Bankacılık bölümünün amacı, bankalarda ve çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Bankacılık Bölümü Dersleri, Ders İçeriği: Bankacılık bölümünde matematik, hukuk, iktisat, istatistik ve muhasebe alanlarındaki dersler dışında kredi politikası, yatırım bankacılığı, finansal piyasalarda modelleme ve tahmin, merkez bankacılığı, ticari bankalarda finans yönetimi, banka muhasebesi ve raporlama, mali hukuk ve vergi politikası benzeri dersler okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır.

Bankacılık Bölümü Gereken Nitelikler: Bankacılık bölümünü tercih edecek adayların matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sabırlı, dikkatli ve yeniliklere açık kimseler olmaları gerekir.

Bankacılık Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Bankacılık Bölümü mezunları ne iş yapar?: Bankacılık bölümü mezunlarına lisans diploması verilir. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer benzeri ünvanlarla görevlerde çalışırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bankacılık Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron