Bahçe ziraatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Bahçe ziraatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bahçe ziraatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 6:27 pm

Bahçe ziraatı Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Bahçe ziraatı Bölümü Meslek Tanıtımı

Bahçe ziraatı Bölümünün Amacı: Bahçe ziraatı bölümünün amacı meyve ve sebzelerin üretimi, depolanması ve pazarlanması alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Bahçe ziraatı Bölümü Dersleri: Bahçe ziraatı programında matematik, istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, bağcılık, meyve yetiştirme, süs bitkilerinin çoğalması, sebze yetiştirme, bahçe bitkileri zararlıları, budama bahçe ürünlerinin muhafazası ve çoğalması benzeri okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Bahçe ziraatı Bölümü Gereken Nitelikler: Bahçe bitkileri bölümünde eğitim almak isteyenlerin biyolojiye ilgili, bitki yetiştirmeye meraklı açık havada çalışmaktan hoşlanan, dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Bahçe ziraatı Bölümü Mezunların Kazandıkları ünvan - Bahçe ziraatı Bölümü mezunları ne iş yapar? : Bahçe ziraatı bölümü mezunlarına "Bahçe Ziraatı Teknikeri" ünvanı verilir. Bahçe ziraatı teknikerleri ziraatı, mühendislerine yardımcı olarak meyve, sebze bağ yetiştiriciliğinden ekim, dikim, gübreleme ilaçlama, budama hasat depolama gibi işlemlerin yürütülmesini, denetimini ve kontrolünü sağlarlar. Ziraat teknikerleri genellikle açık havada arazi koşullarında çalışırlar.

Bahçe ziraatı Bölümü Çalışma Alanları: Bahçe ziraatı bölümü mezunları kamuya ya da özel sektöre ait tarım kuruluşlarında görev alabilecekleri gibi, kendi bahçelerinde de çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bahçe ziraatı Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bahçe ziraatı Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron