Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 6:00 pm

Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı

Bağcılık Bölümü Meslek Tanıtımı: Bağcılık bölümünün amacı, kaliteli üzüm yetiştirme ve üzümden şarap, sirke benzeri Ürünlerin imal edilmesi konularında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Bu bölüm mezunlarına bağcılık teknikeri denmektedir. Bağcılık teknikerleri kamu sektörüne ya da özel sektöre ait bağlarda ve şaraphanelerde görev alabilirler.

Bağcılık Bölümünün Amacı: Bağcılık bölümünün amacı, kaliteli üzüm yetiştirme ve üzümden şarap, sirke ve benzeri ürünlerin imalatı konularında görev alacak insan gücünü yetiştirmektir.

Bağcılık Bölümü Ders İçeriği: Bağcılık bölümünde zirai botanik, zirai meteoroloji, bağ hastalıkları, asmanın tanımı, toprak bilgisi, bağlarda yabani otlar, şarap ve şıra teknolojisi ve bilgisayar benzeri derslerin eğitimi verilmektedir.

Bağcılık Bölümü Gereken Nitelikler: Bağcılık bölümünde eğitim almak isteyenlerin biyoloji ve özellikle botaniğe ilgili olmaları ve açık havada çalışmaktan hoşlanmaları gerekmektedir.

Bağcılık Bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Bağcılık Bölümü mezunları ne iş yapar?: Bağcılık bölümü mezunlarına "Bağcılık Teknikeri" ünvanı verilir. Bağcılık teknikeri kaliteli üzüm elde etmek için asmaların aşılanması, toprağın gübrelenmesi, asmaların zararlılardan korunması, üzümlerin kurutulması ya da işlenerek şarap, sirke, meyve suyu yapılması ile ilgili işleri yürütür. Bağcılık teknikeri ziraat mühendisinin gözetimi ve denetimi altında çalışır.

Bağcılık Bölümü Çalışma Alanları: Bu bölümü başarıyla tamanlayan Bağcılık teknikerleri kamu sektörüne veya özel sektöre ait bağlarda ve şaraphanelerde görev alabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bağcılık Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın Bağcılık Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron