Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı

Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Pzt Eyl 01, 2014 5:39 pm

Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı

Aşçılık bölümü Meslek Tanıtımı: Aşçılık bölümü lokantalarda, konaklama yerlerinin toplu yemek yenen özel ya da resmi kurumların mutfaklarında, yemek fabrikalarında çalışma olanağı bulabilmektedirler.

Aşçılık bölümünün Amacı: Aşçılık bölümünün amacı toplu yemek yenilen yerlerde yiyecek hazırlama ve mutfak yönetim alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Aşçılık bölümü Ders İçeriği: Aşçılık bölümünde besin bilimi, gıda bilimi, yiyecek hazırlama ve standart geliştirme, besin hijyeni, dünya mutfaklarından örnekler, mutfak yönetimi ve denetimi benzeri dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Aşçılık bölümü Gereken Nitelikler: Aşçılık bölümünde okumak isteyenlerin tad ve koku duyumları gelişmiş, düzenli çalışma alışkanlığına sahip, dikkatli ve titiz kimseler olmaları gerekir. Ayrıca yaratıcılık meslekte başarıyı artırıcı bir özelliktir.

Aşçılık bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Aşçılar ne iş yapar ?: Aşçılık bölümü mezunlarına "Aşçılık Meslek Elemanı" ünvanı verilir. Aşçılar çalıştıkları kurumun mutfağından yemek listesini hazırlama, gereken malzemenin alınmasını, alet araç ve gereçlerin bakımını ve yiyeceklerin belli bir plana göre yapımı için diğer çalışanları görevlendirme gibi işleri yürütür. Hazırlanan yiyeceklerin kalitesini denetler ve zevke uygun şekilde sunulması için gerekenleri yapar.

Aşçılık bölümü Çalışma Alanları: Aşçılar lokantalarda, konaklama yerlerinin, toplu yemek yenen özel veya resmi kurumların mutfaklarında, yemek fabrikalarında çalışma olanağı bulabilirler. İyi yetişmiş yaratıcı aşçılar kolaylıkla yüksek ücretli iş bulabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Aşçılık bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Aşçılık bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron