Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Pzr Ağu 31, 2014 8:22 pm

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü Meslek Tanıtımı

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünün Meslek Tanıtımı: Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü ülkemizde ve dünyada üretilmiş sanat eserlerinin, kronolojik gelişmelerinde ve yöresel boyutlarında ele alınarak, kültür ve uygarlıları konusunda eğitim ve araştırma yapılır. Arkeoloji ve Sanat Tarihi mezunları için en temel çalışma alanı müzelerdir. Ayrıca MTA, Kültür Bakanlığı gibi kuruluşlarda da çalışılabilir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü Ders İçeriği: Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü, en yeni teorik ve metodolojik teknikleri kullanarak, arkeoloji, sanat tarihi ve görsel kültür, kültürel miras yönetimi ve müzecilik alanlarında eğitim verilmektedir.
Arkeoloji ve Sanat Tarihi okuyanlar; tarih öncesi Anadolu arkeolojisi, Yunan ve Roma dönemleri, Geç Antik ve Bizans dönemi çalışmaları ve Osmanlı dönemi alanlarında bilgilendirilir ve bu dönemlerden biri üzerinde uzmanlaşmayı seçebilirler. Kültürel miras yönetimi ve müze çalışmaları arkeoloji ve sanat tarihi eğitiminden ayrı olarak düşünülemez ve öğrenciler dört yıllık lisans eğitimleri süresince bu konularda da eğitilirler. Ayrıca pek çok üniversitede farklı dillerinde eğitiminin görülmesi imkanı bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine tıklayıp Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine tıklayıp Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron