Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı

Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Cmt Ağu 30, 2014 10:42 am

Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı

Anestezi bölümü Meslek Tanıtımı: Anestezi bölümünün amacı ameliyatlarda anestezi işlerinde doktora yardımcı olabilecek sağlık elemanı yetiştirmek ve geliştirmektir. Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere ya da özel hastanelerde çalışmaktadır. Bu alanda yetişmiş elemana ülkemizde büyük ihtiyaç olduğundan mezunlarının hemen iş bulabilmeleri mümkün olmaktadır.

Anestezi bölümünün Amacı: Anestezi bölümünün amacı belirttiğimiz gibi ameliyatlarda anestezi işlerinde hekime yardımcı olabilecek sağlık elemanı yetiştirebilmektir.

Anestezi bölümü Ders İçerği: Anestezi bölümünde anatomi, fizyoloji, farmakoloji, özel tedavi yöntemleri ve anesteziyoloji gibi meslek dersleri öğretilir. Derslerde uygulamalara ciddi derecede yer verilmektedir.

Anestezi bölümü Gereken Nitelikler: Anestezi bölümü okumak isteyen bir bireyin, öncelikle biyoloji olmak üzere, fen derslerine ilgi duyması, bir tıp ekibinin üyesi olarak çalışabilmek için dikkatli, titiz ve sorumluluk sahibi olması gerekmektedir.

Anestezi bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - anestezi mezunu ne iş yapar ?: Anestezi bölümünü bitirenlere "Anestezi Sağlık Teknikeri" ünvanı verilir. Anestezi teknikeri her türlü ameliyatlarda hastanın uyutulması için gerekli tıbbi yöntemleri, hekimin yönergeleri doğrultusunda uygular.

Anestezi bölümü Çalışma Alanları: Anestezi teknikeri devlete, üniversitelere ya da özel kişilere ait hastanelerde çalışır. Bu alanda yetişmiş elemanına ülkemizde önemli derecede ihtiyaç olduğundan mezunlar iş bulmada çok fazla sıkıntı çekmeyecektir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Anestezi bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Anestezi bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron