Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü

Mesajgönderen gamze_34 » Cum Ağu 29, 2014 10:37 pm

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Meslek Tanıtımı

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Meslek Tanıtımı: Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümünün amacı; acil bakımı hastane dışında, profesyonel düzeyde verebilecek elemanları eğitmek ve yetiştirmektedir. Acil bakım ve ambulans teknikerleri ambulans servislerinde görev alabilmektedirler.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümünün Amacı: Ambulans ve acil bakım bölümünün amacı, acil bakım gereken durumlarda acil müdahaleyi hastane haricinde profesyonel düzeyde verebilecek elemanları eğitmek ve yetiştirebilmektir.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Ders İçeriği: Ambulans ve acil bakım bölümünde davranış bilimleri, anatomi, fizyoloji, ambulans servisi, acil yardım ve kurtarma çalışmaları, beden eğitimi ve vücut geliştirme dersleri öğretilmekte ve 6 haftalık bir staj yaptırılmaktadır.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Gereken Nitelikler: Ambulans ve acil bakım bölümünde okumak isteyen bireylerin, insanların duygularını anlayabilen ve onlara yardım etmeye istekli, dikkatli, sorumlu ve acil durumlarda soğukkanlı olabilecek kimseler olmaları gerekmektedir.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Mezunları ne iş yapar ? : Acil bakım ve ambulans bölümü mezunları "Tekniker" ünvanı almaya hak kazanırlar. Acil bakım ve ambulans teknikeri acil bakıma ihtiyacı olan kimselerin hastane haricindeki bakımı ve gerektiğinde bir tedavi kurumuna ambulansla taşınmaları sırasında bakımlarını yapar. Bu elemanlar tıbbi bakımın yanı sıra araç sürücülüğünden de sorumlu olabilmektedirler.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü Çalışma Alanları: Acil bakım ve ambulans teknikerle ambulans servislerinde çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron