Almanca Öğretmenliği bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Mesajgönderen gamze_34 » Cum Ağu 29, 2014 10:17 pm

Resim

Almanca Öğretmenliği bölümü Meslek tanıtımı: Almanca Öğretmenliği bölümünün amacı ortaöğretim kurumlarına Almanca öğretmeni yetiştirmektir. Almanca Öğretmenliği mezunları orta dereceli resmi ve özel okullarda almanca öğretmen olarak çalışabilmektedirler. Ayrıca özel sektörde iş bulabilirler.

Almanca Öğretmenliği bölümünün Amacı: Almanca öğretmenliği bölümünün amacı, orta öğretim kurumlarında Almanca eğitimi yapacak öğretmenleri eğitmek ve yetiştirmektir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Çalışma Alanları: Almanca öğretmenliği bölümünü bitirenlere “Almanca Öğretmeni” unvanı verilir. Almanca öğretmeni, görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanıyla alakalı bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun içinse uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler almaya çalışır, mesleğindeki gelişmeleri takip eder ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Almanca öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel öğretim kurumlarında çalışabilirler. Ancak bu alanda iş bulma olanağı çok fazla değildir. Alternatif olarak Almanca Öğretmenliği mezunları turizm ve ticaret şirketlerinde çalışma olanağı bulabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Almanca Öğretmenliği bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Almanca Öğretmenliği bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

• Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir