Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı

Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Cum Ağu 29, 2014 10:08 pm

Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı

Alman dili ve edebiyatı bölümü Meslek Tanıtımı: Alman dili ve edebiyatı bölümü öncelikle Almanya olmak üzere Almanca konuşulan ülkelerin edebiyatlarını ve kültürlerini tarihi gelişim içinde incelemekte ve araştırmaktadır. Alman dili ve edebiyatı mezunları orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilmektedirler. Yabancı dil bilme avantajıyla özel sektörde de iş bulabilirler. Alman dili ve edebiyatı bölümünde Alman Dili ve başta Federal Almanya olmak üzere Almanca konuşulan ülkelerin edebiyatları ve kültürleri tarihi gelişimi içinde öğretilmektedir.

Alman dili ve edebiyatı bölümünün Amacı: Alman Dili ve Edebiyatı bölümünün amacı, filolojik anlamda bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, uluslararası ilişkileri yürütebilecek, etik değerleri önemsemiş ve ülkemizin değerleriyle bütünleşen Filologlar yetiştirmektir. 4 yıl yani sekiz yarı yıla uygun tasarlanan Lisans programı, öğrencilere ileri düzeyde dil becerisi, edebiyat ve dilbilim kavramlarıyla kültürel ve mesleki yetkinlik kazandırmayı ilke olarak hedeflemiştir.

- Alman dilinde yazılmış eserlerin bilimsel kriterler çerçevesinde Almanca olarak incelenmesi ve bu eserlerin Türkçeye kazandırılması, Türk Edebiyatıyla karşılaştırılması, dilbilim aracılığıyla sağlıklı iletişimin kurulması, dillerin art zamanlı ve eş zamanlı irdelenmesi, Bölümün bakış açısını göstermektedir.

- Dil Bölümleri, Üniversitelerin dünyaya açılan pencereleri olması nedeniyle, ülkemizin dış ülkelere tanıtılmasında ve Almanca konuşulan ülkelerin siyasi, ekonomik ve kültürel yapılarının, Almanya bilgisi olarak bizim kültürümüzle buluşmasında, bilim adamlarımıza ve siyasilere tanıtılmasında ülkemizin bakış açısını geliştirecektir.

Alman dili ve edebiyatı bölümü mezunları ne iş yapar ? İş Olanakları: Alman dili ve edebiyatı bölümünden mezun öğrenciler, devlet okulları ve özel okullarda Almanca öğretmeni olabilmekte bunun yanındaysa turizm sektörü, bankacılık, basın yayın ve dış ticaret özel şirketlerde dil bilen eleman olarak iş imkanı bulabilmektedir.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Alman dili ve edebiyatı bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Alman dili ve edebiyatı bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron