Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Cum Ağu 29, 2014 5:57 pm

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Meslek Tanıtımı: Ağız Diş Sağlığı Bölümünün öğrenim süresi 2 yıldır, programda diş hekimi yardımcısı hemşire yetiştirmek amaçlanmaktadır, bu maksatla genelde kız öğrenciler bu bölümde yer almaktadır. Hem 1 hem de 2. sınıflarda öğrenciler Diş Hekimliği Fakültesi bünyesindeki staj görürler. Mezunlara sağlık teknikeri diploması verilir. Devlet hastanesi ve özel hastaneler de çalışma imkanları var.

Ağız Diş Sağlığı Bölümünün amacı: Ağız Diş sağlığı bölümünün amacı, ağız boşluğu ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi konusunda diş hekimine yardımcı sağlık elemanlarını yetiştirmektir.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Ders İçeriği: Ağız ve diş sağlığı bölümünde öncelikle biyoloji olmak üzere temel bilim dersleri, teknik resim, madde ve araç bilgisi, sabit ve hareketli protezler, ortodonti cihazları gibi teknik dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Gereken Nitelikler: Ağız ve diş sağlığı bölümünde okumak isteyenlerin biyolojiye alakalı, yatkın ve bu konuda başarılı, şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, dikkatli ve sorumluluk duygusuna üst düzeyde sahip olmaları gerekmektedir.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Mezunların kazandıkları Unvan - Ağız Diş Sağlığı Bölümü Mezunu ne iş yapar ? : Bu programı bitirenlere “Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri” ünvanı verilir. Ağız ve diş sağlığı teknikeri diş hekimi tarafından düzenlenen ağız boşluğu, çene rahatsızlıklarının tedavisini yürütür, ölçüye göre diş protezleri yapar.

Ağız Diş Sağlığı Bölümü Çalışma Alanları: Ağız ve diş sağlığı teknikerleri kamu ve özel diş tedavi kliniklerinde, hastanelerde çalışabilirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ağız Diş Sağlığı Bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ağız Diş Sağlığı Bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron