Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı

Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı

Ösym Meslek tanıtımları, hangi meslek tam olarak ne iş yapar, hangi eğitimleri dersleri görür, iş potansiyeli nedir ve benzeri sorularınızı ve bu konular hakkındaki tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı

Mesajgönderen gamze_34 » Cum Ağu 29, 2014 5:27 pm

Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı
Resim
Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı

Ağaç İşleri bölümü Meslek Tanıtımı: Ağaç işleri bölümünün amacı binaların ağaçlardan yapılan bölümlerinin yapılması ile ağaç-ev eşyalarının üretiminde çalışan ara elemanların yetiştirilmesidir. Ağaç işleri teknikerleri, özel sektöre veyahut kamu sektörüne ait marangozhanelerde ve mobilya atölyelerinde, parke fabrikalarında, kereste, yonga ve levha üretim tesislerinde çalışabilmektedirler.

Ağaç İşleri bölümününün Amacı: Ağaç işleri bölümünün amacı, tahtadan yapılan bina kısımlarının ve eşyaların üretiminde çalışacak ara personel gücünü yetiştirmektir.

Ağaç İşleri bölümü Ders İçeriği: Ağaç işleri bölümünde matematik, fizik, ekonomi, ağaçlandırma bilgisi, ağaç işleri alet ve makineleri, elektrik bilgisi, ahşap konstrüksiyon, iç dekorasyon teknikleri, mesleki resim, ölçme ve bakım teknikleri ve yüzeysel işlemler benzeri dersler görülmektedir.

Ağaç İşleri bölümü Gereken Nitelikler: Ağaç işleri bölümünde eğitim görmek isteyen adayların ağaç ve ahşap yapılara yatkınlığı, genel el becerisi ve genel yeteneğe, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme gücüne haiz olması gerekmektedir.

Ağaç İşleri bölümü Mezunların Kazandıkları Ünvan - Ağaç İşleri bölümü Mezunu ne iş yapar ?: Ağaç işleri bölümünü bitirenlere "Ağaç İşleri Teknikeri" ünvanı verilmektedir. Ağaç işleri teknikeri, binalarda pencere çerçevelerinin, kapıların, dolapların, lambri, parke gibi dekoratif kısımların ve mobilyaların üretiminde ağaç işleri endüstri mühendisine yardımcı olarak çalışmaktadır.

Ağaç İşleri bölümü Çalışma Alanları: Ağaç işleri teknikeri, özel sektöre ve kamu sektörüne ait marangozhanelerde ve mobilya atölyelerinde, parke fabrikalarında, kereste, yonga ve levha üretim tesislerinde çalışabilmektedirler.

Üniversite Taban Puanları için -> Üniversite Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ağaç İşleri bölümü üniversite taban puanları na ulaşabilirsiniz.)

Kpss Atama Puanları ve Taban Puanları için -> Kpss Atama ve Taban Puanları (Açılan sayfadan istediğiniz yılın bilgilerine ulaşarak Ağaç İşleri bölümü kpss atama taban puanları na ulaşabilirsiniz.)
avatar
gamze_34
Kpss Delisi ****
Kpss Delisi ****
 
Mesajlar: 113
Kayıt: Pzt Ağu 25, 2014 1:20 pm
Konum: İstanbul

Dön ÖSYM Meslek Tanıtımları

 


  • Forumdan Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir

cron